Gazdaság
Világbank: 60 millió embert taszíthat mélynyomorba a koronavírus-járvány
Betűméret:             

Világszerte legkevesebb 60 millió ember csúszhat mélyszegénységbe a koronavírus-járványt követő gazdasági válság következtében, a mostani mentőcsomagok pedig nem hatékonyak - erre figyelmeztetett a Világbank legújabb jelentésében.

Ez azt jelenti, hogy egyre többen élnek 1,9 dollárnál kevesebből naponta. A nemzetközi szervezet szerint a károk már így is hatalmasak: milliók veszítették el megélhetésüket és az egészségügyi rendszer tucatnyi országban túlterhelt.

Éppen ezért a Világbank megnyitott egy 160 milliárd dolláros alacsony kamatozású hitelalapot, amelyből a legszegényebb országok hívhatnak le forrásokat az elkövetkezendő 15 hónapban.

Ahhoz, hogy újra növekedés legyen, gyors és rugalmas válságkezelésre van szükség. Csak így győzhetjük le az egészségügyi krízist, biztosíthatunk tőkét a szegényeknek, menthetjük meg a magánszektort és növelhetjük a gazdaság ellenálló képességét.

A világgazdaság volumene év végéig 5%-al csökkenhet. 100 országhoz, vagyis a Föld lakosságának 70%-ához már jutottak el segélyek, de ez koránt sem elég.

A világ 20 vezető gazdasági hatalmát tömörítő G20 felfüggesztené a hiteltörlesztéseket a legszegényebb 73 állam esetében, a hitelezők viszont vonakodnak ettől a megoldástól. Ők arra számítanak, hogy a járvány rövidesen véget ér, és a moratórium nem ösztönzi majd a kormányokat a termelés talpra állítására.

Most viszont az a legnagyobb kérdés, hogy mikor állhat helyre a rend a világban, a nemzetközi kereskedelem és a turizmus újraindulása nélkül ugyanis ezek az országok nem lesznek képesek elkerülni a teljes eladósodást. (euronews.com)

Tovább erősödött a forint - illusztráció
2026. JÚNIUS 25.
[ 11:34 ]
Dušan Bajatović, a Szerbiai Szocialista Párt parlamenti képviselője és a Srbijagas közvállalat igazgatója ma kijelentette, hogy az Oroszországgal kötött gázszállítási szerződést a következő három hónapra meghosszabbították, és várakozásai szerint hamarosan az év végéig is meghosszabbítják, írja a Tanjug. –...
2026. JÚNIUS 24.
[ 16:25 ]
A római kormány a rendkívüli hőség miatt engedélyezte, hogy bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést, miközben tizenöt városban a legmagasabb hőségriasztást lépett életbe kedden, írja az MTI. A munkaidő csökkentése, vagy a munka esetleges felfüggesztése...
2026. JÚNIUS 23.
[ 18:53 ]
A vasúti áruszállítással foglalkozó Srbija Kargo közvállalat a hónap végéig 424 dolgozó elbocsátását tervezi a vállalat rossz üzleti eredményei miatt – írja a Danas. A Danas által megtekintett dokumentum szerint Dušan Đukić, a Srbija Kargo megbízott igazgatója június 22-én megküldte a vasutas szakszervezeteknek a...
2026. JÚNIUS 23.
[ 13:32 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó