Pénteken aláírták a meglévő orosz gázmegállapodás kiegészítését, amely június 1-jétől szeptember 30-áig lesz érvényben, jelentette be Dušan Bajatović, a Srbijagas vezérigazgatója. A megállapodás napi 6,1 millió köbméter gáz szállítását biztosítja 290 eurós áron, és Bajatović szerint ezáltal az ipar számára a gáz olcsóbb lesz.
A Srbijagas vezetője közölte, hogy a lakosság számára – ahogyan azt korábban is bejelentették – nem várható áremelés a közeljövőben, míg az ipari fogyasztók kedvezőbb árhoz juthatnak az új megállapodásnak köszönhetően, amennyiben nem történnek jelentősebb zavarok a piacon.
A jelenlegi szerződés, amely Szerbia orosz gázellátását biztosítja, május végén jár le, Bajatović pedig hozzátette, hogy a melléklettel ugyanazokat a feltételeket hosszabbították meg. A gáz árát az olajárhoz kötött képlet alapján állapították meg. Az RTS-nek nyilatkozva elmondta, hogy a TTF gáztőzsdén jelenleg 360 euróba kerül 1.000 köbméter gáz.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




