Hat héttel a tanévkezdés előtt elindította országos tanszergyűjtését a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ): a Radírozzuk ki a különbségeket program célja, hogy Kárpát-medence-szerte legalább 1358 hátrányos helyzetű gyermek tanévkezdése válhasson örömtelibbé, az adományokkal pedig csökkenteni tudja az alapítvány a rászoruló családok iskolakezdéssel járó kiadásait – ismertették a szervezők Ebesen, az MRSZ országos logisztikai központjában csütörtökön – hívja fel rá a figyelmet az MTI.
Dobis-Lucski Zsófia, a Tiszántúli Református Egyházkerület kommunikációs vezetője a helyszínen azt mondta, abban hisznek, hogy a nehéz helyzetben élő gyermekek számára az iskola és a tanulás lehet az a kiugrási pont, amellyel megváltoztathatják és jobbá, biztosabbá tehetik a jövőjüket. Ezért viseli a tanszergyűjtésük a Radírozzuk ki a különbségeket címet, mert szeretnék, ha adományaikkal „valóban eltűnnének azok a hátrányok és akadályok, amelyeket a megfelelő tanszerek hiánya okozhat számukra”.
Az alapítvány célja, hogy a következő hetekben összegyűjtsön annyi adományt, hogy hazánkban és határon túli területeken legalább 1358 általános- és középiskolás diákot tudjanak támogatni iskolatáskákkal és tanszercsomagokkal – fűzte hozzá megjegyezve, hogy akciójukhoz bárki csatlakozhat tárgyi vagy pénzügyi felajánlással.
Ráthonyi Judit, az MRSZ ebesi logisztikai központjának raktárvezetője jelezte: augusztus közepéig fogadják irodáinkban és raktáraikban a tárgyi adományokat, a hiányzó termékeket az anyagi felajánlásokból próbálják beszerezni. Az elmúlt évek tapasztalata, hogy a legnagyobb hiány a felső tagozatos általános iskolások és középiskolások számára szükséges tanszerekből van, legyen szó táskáról, spirálfüzetről vagy a matematika órákhoz szükséges körzőkről, számológépekről vagy vonalzókészletekről – ismertette.
Az MRSZ MTI-hez eljuttatott közleménye szerint tárgyi adományként augusztus 15-ig fogadnak új vagy használt, de jó állapotú iskolatáskákat és tolltartókat, valamint újonnan megvásárolt iskolaszereket – füzeteket, írószereket, körzőt, vonalzót, vízfestéket, temperát, ecsetet – az alapítvány országos irodáiban (Budapest, Debrecen, Ózd, Alsóörs, Szeged),
továbbá augusztus második hétvégéjén több nagyvárosban is áruházi gyűjtést tartanak az MRSZ munkatársai és önkéntesei, amelyeknek a pontos helyszínei megtalálhatóak az alapítvány honlapján.




