A Vajdasági Magyar Művelődési Intézet április és május folyamán kilenc alkalmas táncházsorozatot tartott, illetve tart nyolc településen, megmozgatva a helyi iskolásokat és művelődési egyesületek tagságát a Tisza menti régióban. A rendezvény célja népszerűsíteni az alsós tanulók körében a néptánccsoportokhoz, illetve a népzeneoktatáshoz való csatlakozást az adott településeken, a helyi néptáncoktatók és népzenész tanulók és oktatók bevonásával.
A foglalkozások mindig tánccal kezdődnek, majd bemutatják a hangszereket, a népviseleteket és/vagy a hagyományos eszközöket, amelyeket a résztvevők ki is próbálhatnak. Emellett ismerős népdalok közös éneklése által viszik a népi kultúrát közelebb az iskolásokhoz. A kezdeményezés a Csoóri Sándor Alap támogatásával valósul meg.
A foglalkozások április 7-én kezdődtek Törökkanizsán, majd egy nappal később Csókán folytatódott. Áprilisban a program eljutott még Tornyosra, Zentára, Tiszaszentmiklósra és Szajánba, majd májusban ma Adán, holnap Moholon folytatódik, május 9-én pedig Zentán fejeződik.


Nincs hozzászólás. Legyen az első!