Milorad Dodik, a boszniai Szerb Köztársaság elnöke Budapesten tárgyalt Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszterrel. Dodik közölte: tájékoztatta a magyar felet arról, hogy Christian Schmidt, akit a nemzetközi közösség Bosznia-Hercegovina főképviselőjeként tart számon, szerinte „az ország vagyonát és ásványkincseit próbálja elvenni”, aminek a Szerb Köztársaság ellenáll.
Dodik hozzátette: amennyiben a helyzet kedvezőtlenül alakul, nagyon gyorsan döntést hozhatnak a függetlenségről. Úgy vélte, a régióban tapasztalt fejlemények célja, hogy a szerbek, mint „a Balkán legnagyobb népe”, alkalmazkodjanak más nemzetek igényeihez. A politikus megköszönte Magyarország figyelmét és támogatását, hangsúlyozva, hogy e nélkül sokkal nagyobb problémáik lennének.
Szijjártó Péter a közös sajtótájékoztatón kiemelte: Magyarország tiszteletben tartja a népek akaratát, akik vezetőiket demokratikus úton választották meg, és támogatja az így megválasztott vezetőket, köztük Milorad Dodikot. A magyar külügyminiszter szerint a szankciók nem megfelelő eszközei a nemzetközi politikának. Hangsúlyozta: Magyarország a nyugat-balkáni országok európai integrációját és a térség stabilitását támogatja.
A találkozóval párhuzamosan Budapesten és Szentendrén elindult a „Szerb napok – a szerb kultúra hónapja” című rendezvénysorozat, amely szeptember 24-ig tart. A gazdag kulturális programokat a Budai Szerb Ortodox Egyházmegye szervezi, fővédnökei a Szerb Köztársaság elnöki kabinetje és a Szerb Köztársaság Kulturális Minisztériuma.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




