Kiállításmegnyitóval, könyvbemutatóval, filmgálával és díjátadással ünnepelte fennállásának tízéves jubileumát ma este a zentai Művelődési Házban a Bolyai Filmműhely, amelynek tagjai az elmúlt évek során jelentős sikereket értek el a különböző hazai és külföldi fesztiválokon.
Az ünnepség kezdetén megnyílt a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium képzőművészet szakos diákjainak és a Bolyai Filmműhely tagjainak közös kiállítása, amelyet Kormányos Róbert, a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium igazgatója nyitott meg, majd Póth Imre és Horváth Mihály, a Bolyai Filmműhely vezetői köszöntötték az egybegyűlteket.
A jubileum alkalmából megjelent A kamerával úgy kell bánni – A Bolyai Filmműhely tíz éve című kiadványt Gondi Martina, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet megbízott igazgatója méltatta, majd a Művelődési Ház színháztermében az egybegyűltek válogatást láthattak a Bolyai Filmműhely elmúlt tíz évének legkiválóbb alkotásaiból. A filmbemutatót követően előbb Ceglédi Rudolf, Zenta község polgármestere, majd Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke, Vladimir Anđelković producer, a Szerbiai Gyermek- és Ifjúsági Filmfesztivál főszervezője, végül Siflis Zoltán Balázs Béla-díjas filmrendező gratulált a Bolyai Filmműhely vezetőinek és tagjainak a jubileum alkalmából. A rendezvény zárásaként a filmműhely vezetői emléklapokat adtak át a műhely tagjainak, a csoport legeredményesebb tagjait, Anitics Tamást, Kecsenovity Egont, Lejkauf Istvánt, Szénási Esztert és Zsolnai Ákost pedig emlékplakettel jutalmazták. Az emlékplakettel kitüntetett fiatalokat Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke is jutalomban is részesítette, a filmműhely harminc tagját pedig meghívta a XV. Lakiteleki Filmfesztiválra, amelyet szeptember 21. és 23. között tartanak meg.
A Bolyai Filmműhely vezetői elmondták, nagyon büszkék mindarra, amit diákjaik az elmúlt tíz évben elértek, ugyanakkor fontosnak tartották kiemelni azt is, hogy a filmkészítés alapjainak elsajátíttatása mellett legalább olyan fontosnak tartották azt is, hogy a fiatalokban kialakuljon az az attitűd, amely lehetővé tudja tenni számukra, hogy a filmek mögé lássanak. Kiemelték a műhely közösségépítő szerepét is, amely nemcsak az éppen aktuális tagok esetében valósul meg, hanem a korábbi tagok esetében is, hiszen folyamatosan tartják egymással a kapcsolatot, és mindmáig együtt alkotnak. Hozzátették, mostanra sikerült kinevelniük egy olyan generációt, amelynek tagjai továbbviszi majd azt a tudást és azt a szemléletet, amit az elmúlt tíz évben a Bolyai Filmműhelyben kaptak.
H. G.
Nincs hozzászólás. Legyen az első!