A székelykevei származású, Zentán élő szobrászművész Liminális terek – Nem-helyek címet viselő kiállítását Gubik Korina és Kókai Eléna, a zentai városháza kupolája alatt lévő képtár vezetői nyitották meg.
A megnyitón elhangzott, hogy a művésznő alkotásai az elfakuló emlékeket és az elhagyatott otthon emlékeit idézi meg alkotásaiban. A képtár vezetői elmondták, hogy a liminális tér egyfajta átmenetet jelent,két állomás vagy állapot között azzal, hogy ezek között nem tudni, hogy mi lesz a következő lépés, sőt néha lehetetlenné válik visszatérni az első állapotba, vagy ebben az esetben a helyre. Így az utazást folytatni kell a "megérkezés" pillanatáig – ecsetelték, és hozzáfűzték, hogy Monyov Glória kiállítása a gyász és az elmúlás témáját dolgozza fel, és hogy a művésznőben az alkotás során az első gondolatokat a tömeges kivándorlás váltotta ki, ami szülőfalujában, Székelykevén kifejezetten nagy méreteket öltött.
Monyov Glória (1996, Székelykeve) Alap- és mesterfokú akadémiai tanulmányait az Újvidéki Művészeti Akadémia szobrászati tanszékén végezte el 2019-ben és 2021-ben. Jelenleg az akadémia doktorandusz hallgatója. 2021-től a SULUV tagja. Számos csoportos kiállításon vett részt. Önálló kiállításai többek között Újvidéken, Székelykevén és Zentán voltak láthatóak.
– A fiatal szobrásznő biográfiájában kihangsúlyozza székelykevei származását, hiszen a gyökerek és a hagyomány domináns szerepet játszanak az eddigi alkotásaiban – hangsúlyozták a képtár vezetői.
A kiállítás december 20-ig tekinthető meg.



