A kortárs magyar irodalom egyik legizgalmasabb darabja, a 2017-ben kiadott kétkötetes Világló részletek miatt díjazták a Kossuth-díjas Nádas Pétert – olvasható az író hivatalos Facebook-oldalán.
A Prix Médicis esélyeseit szeptember 12-én mutatták be, majd az elismerés mögött álló kilenctagú zsűri október 16-án egy szűkített listával is előállt – a Sophie Aude fordításában megjelent memoár mindkettőben szerepelt, írja a 24.hu.
A híresen szigorú ítészek végül nem egy már létező díjat, hanem egy direkt erre a célra alapított, Nádast, valamint magát a művet elismerő különdíjat ítéltek a Világló részleteknek – írja a poszt, ami a szerző a november 5-i díjátadóra küldött sorait is idézte:
Különdíj, ami különben nem létezik. Együtt a kettő írja le a munkám. Nem becses személyemet, nem az egzisztenciámat, munkám lényegét, esszenciámat. Azokért vagyok, akik ellene, s azok ellen, akik érte. Telibe talált a zsűri. Komolyan, bele szívem közepébe. Köszönöm. Le a kalappal.
Nádas Péter memoárjának francia kiadása az egyik meghatározó címe az idei őszi Rentrée litteraire-nek – teszi hozzá a poszt, amely el is magyarázza a kifejezést: azt az időszakot jelenti, amikor a kiadók augusztus vége és november eleje között sorra dobják piacra az újdonságaikat.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




