Magyarország
Magyar Péter: Óriási lépést tettünk a működő és emberséges Magyarország felé
Betűméret:             

Óriási lépést tettünk a működő és emberséges Magyarország felé, ugyanakkor szégyen és gyalázat, hogy a Fidesz-KDNP nemmel szavazott a magyar embereknek járó hatezer milliárd forint uniós forrásra, a független és szabad közmédiára, valamint a gyűlöletkeltő plakátok betiltására - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedden a Facebookon.

A kormányfő a keddi parlamenti ülést értékelve hangsúlyozta, "nagyon fontos napon vagyunk túl, nagyon fontos szavazásokon a magyar Országgyűlésben".

Felidézte: hétfőn itt indult el a Tisztítótűz művelet, bemutatták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló javaslatukat, kedden pedig fontos javaslatokat szavaztak meg.

Hangsúlyozta: "lesz újra szabad, független közmédia Magyarországon több évtized után", ami egy óriási változás, teljesen át fog alakulni az elfogadott jogszabályok alapján a közmédia működése és felügyelete, "és persze a szabadságfoka". "A Fidesz erre nemmel szavazott természetesen" - tette hozzá.

Magyar Péter közölte, nagy többséggel elfogadta az Országgyűlés a gyűlöletkeltő plakátok teljes tilalmát és a tiszás képviselők szavazataival azt az óriási jogszabálycsomagot is, amely szükséges a 6000 milliárd forint uniós forrás hazahozatalához. Rengeteget dolgoztak ezen, és "a fideszes hazugságokkal szemben" semmiről nem mondtak le, hanem Európa talán legszigorúbb korrupcióellenes, átláthatósági, ellenőrzési szabályait hozták létre - fejtette ki.

Kitért arra, hogy a Fidesz, a KDNP és a Mi Hazánk képviselői erre nemmel szavaztak, vagyis nemet mondtak a magyar embereknek, kórházaknak, közlekedésnek, szociális szférának, vállalatoknak, agráriumnak járó 6000 milliárd forintra. Magyar Péter szerint a fideszes képviselők azért tettek így, "mert már nem tudják ellopni ezt a pénzt".

Tarr Zoltán: A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.

Az Amnesty International Magyarország szerint Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából, de csak tisztességes eljárás után; a kormány által választott megoldás "nincs rendben" - közölte a jogvédő szervezet az MTI-vel. A kormány hétfőn hozta nyilvánosságra a 17. alaptörvény-módosításra...
2026. JÚNIUS 23.
[ 7:10 ]
A Fidesz felszólítja a kormányfőt, illetve a mögötte álló parlamenti többséget, hogy a Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és a félelemkeltést hagyják abba, és térjenek vissza a Magyarországhoz méltó, higgadt, nyugodt polgári kormányzás gyakorlatához - írta a Havasi Bertalan, az ellenzéki párt kommunikációs...
2026. JÚNIUS 22.
[ 22:20 ]
Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet - jelentette ki a miniszterelnök a 444.hu-nak adott hétfő esti élő interjúban. Magyar Péter közölte: elindul egy átfogó alkotmányozási folyamat, majd az emberekkel folytatott konzultáció, ami...
2026. JÚNIUS 22.
[ 19:58 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó