Magyarország
Hat embert vett őrizetbe az NKA-támogatások ügyében a NAV kedden
Betűméret:             

Hat embert vett őrizetbe a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) által kifizetett, 17 milliárd forintot meghaladó összegű támogatásokkal kapcsolatban folyó büntetőeljárásban - közölte a hatóság kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint a NAV pénzügyi nyomozói korábban kutatásokat és lefoglalásokat hajtottak végre a Kulturális és Innovációs Minisztériumban, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél (NKTK), valamint magánszemélyeknél.

Az elmúlt időszakban a tényállás teljes körű tisztázása érdekében jelentős számú tanút hallgattak ki, továbbá elemezték és értékelték a lefoglalt, nagy mennyiségű elektronikus adatot.

"Az ügyben jelentős előrelépést tettek a pénzügyi nyomozók: június 23-án bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt hat embert állítottak elő" - írta a hatóság. Hozzátették: az érintettek korábban az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában álltak, néhányan közülük jelenleg is ott dolgoznak.

A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján az eljárás alá vont személyeket 17 milliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki - olvasható a közleményben.

"Halad előre a Hankó-botrány felderítése" - kommentálta az őrizetbe vételről szóló hírt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.

Tarr Zoltán hangsúlyozta: "a nyomozók munkája és a korábbi, politikai lojalitásból kiosztott közpénzek átvilágítása elengedhetetlen, mert csak így lehet átláthatóan átalakítani, szakmai alapon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert kiépítését".

A 24.hu hírportál információi szerint az őrizetbe vettek között van Bús Balázs, az NKA volt alelnöke, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.

A politikus védője a lap megkeresésére megerősítette az információt. Papp Gábor elmondta, hogy Bús Balázst gyanúsítottként hallgatták ki, ügyfele részletes vallomást tett.

Az Amnesty International Magyarország szerint Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából, de csak tisztességes eljárás után; a kormány által választott megoldás "nincs rendben" - közölte a jogvédő szervezet az MTI-vel. A kormány hétfőn hozta nyilvánosságra a 17. alaptörvény-módosításra...
2026. JÚNIUS 23.
[ 7:10 ]
A Fidesz felszólítja a kormányfőt, illetve a mögötte álló parlamenti többséget, hogy a Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és a félelemkeltést hagyják abba, és térjenek vissza a Magyarországhoz méltó, higgadt, nyugodt polgári kormányzás gyakorlatához - írta a Havasi Bertalan, az ellenzéki párt kommunikációs...
2026. JÚNIUS 22.
[ 22:20 ]
Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet - jelentette ki a miniszterelnök a 444.hu-nak adott hétfő esti élő interjúban. Magyar Péter közölte: elindul egy átfogó alkotmányozási folyamat, majd az emberekkel folytatott konzultáció, ami...
2026. JÚNIUS 22.
[ 19:58 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó