Csütörtökön derült ki, hogy a szerb parlament kulturális és tájékoztatási bizottsága érvénytelenítette a nemzeti kisebbségi tanácsok jelöltjeire vonatkozó eljárást az Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület (REM) tanácsának megválasztásában. A döntés azt is jelenti, hogy Bodzsoni István jelöltsége megszűnt.
A bizottság döntésére pénteken Facebook-bejegyzésben reagált Bodzsoni István. Úgy fogalmazott: a kisebbségi jelöltek kiválasztási folyamatának megsemmisítése megnyithatja az utat egy nyolctagú, kisebbségi képviselők nélküli REM-tanács felállítása előtt. Sajnálatosnak nevezte, hogy várhatóan hosszabb ideig nem lesz olyan tanácstag, aki a nemzeti kisebbségek érdekeit képviseli, ugyanakkor hozzátette, reményei szerint végre megkezdődhet a testület munkája. A jelenlegi helyzetben ezt pragmatikus és valószínűleg logikus döntésnek tartja, amely számára egyben megkönnyebbülést is jelent.
Bejegyzésében ironikusan megjegyezte, hogy másfél évnyi várakozás után életrajzába immár azt is beírhatja: a majdnem megalakult REM Tanács majdnem tagja volt. Köszönetet mondott a Magyar Nemzeti Tanácsnak és a többi nemzeti tanácsnak, valamint a szerbiai kormánykoalíciónak a jelölésért és a támogatásért.
Az őt ért bírálatokra is kitért. Mint írta, az ellenzéknek és a vele szimpatizáló sajtónak nem ró fel semmit, ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy akik másoktól igazságot és objektivitást várnak el, saját működésükben is ugyanazokat az elveket kellene követniük. Hangsúlyozta: a média nem válhat politikai küzdelmek eszközévé, a sajtószabadság pedig nem lehet párt- vagy személyes érdekek függvénye.
Bodzsoni István hozzátette, a jövőben más módon kíván hozzájárulni a közszolgálati tájékoztatás fejlesztéséhez és a kisebbségi média megerősítéséhez. Bejegyzését azzal zárta, hogy sok sikert kívánt az új REM Tanácsnak, és a félreértések elkerülése érdekében ismét közzétette azt a beszédét, amelyet idén januárban mondott el a parlamenti bizottság előtt.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

