Szerbia
Az RHMZ figyelmeztetést adott ki Szerbia területére a rendkívül magas hőmérséklet miatt
Betűméret:             

Folytatódik a hőhullám, amely a hétvégén és a jövő hét elején is tartani fog – áll a Szerbiai Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet (RHMZ) Szerbia területére kiadott, rendkívül magas hőmérsékletre vonatkozó figyelmeztetésében.

Napos és nagyon meleg idő várható, gyenge vagy mérsékelt északi széllel.

A legmagasabb előre jelzett hőmérséklet a legtöbb helyen 35 és 39 Celsius-fok között alakul.

Dél- és Kelet-Szerbia hegyvidéki térségeiben délután csak elvétve, helyi felhőképződés mellett várható rövid ideig tartó eső vagy zápor.

A biometeorológiai előrejelzés szerint a hőség a krónikus betegek és az érzékeny személyek többségénél a szokásos panaszokat idézheti elő, ezért óvatosságot és az orvosi tanácsok betartását javasolják.

Az átlagosnál jóval magasabb hőmérsékleti viszonyok, valamint a magas UV-index miatt ajánlott csökkenteni a fizikai aktivitást, és kerülni a szabadban tartózkodást a nap legmelegebb részében.

Az RHMZ arra is figyelmeztet, hogy a hőhullám a következő napokban növelheti a szabadtéri tüzek kialakulásának és terjedésének veszélyét. A kockázatok azokban a térségekben lesznek a legnagyobbak, ahol a talaj nedvességhiánya a legjelentősebb, vagyis ahol az előző időszakban a legnagyobb volt a csapadékhiány.

Belgrádra is magas hőmérséklet miatti figyelmeztetést adtak ki, amely július 2-áig érvényes.

A közlés szerint a hőhullám folytatódik, és Belgrád térségében a hétvégén, valamint a jövő hét elején nagyon magas nappali hőmérsékletet, illetve trópusi éjszakákat okoz. Az előre jelzett legmagasabb hőmérséklet 35 és 39 fok között, a legalacsonyabb pedig 20 és 25 fok között alakul.

A hidrológiai figyelmeztetés szerint a Dunán Bezdánnál és Újvidéktől lefelé, a Száván Belgrádnál, valamint a Tiszán Titel mellett a vízállás a következő napokban az alacsony hajózási szintek körül, illetve valamivel azok alatt alakul.

A hőmérséklet tovább emelkedik. A legutóbbi mérés szerint Palicson, Zomborban és Nagykikindán volt a legmelegebb, ahol 28 fokot mértek, míg továbbra is Sjenicán volt a leghűvösebb, 15 fokkal. Kopaonikon 18, Dimitrovgradban és Kuršumlijában 21 fokot mértek. Belgrádban 25 fok volt.

Szerbiában elérhetővé vált az ePlati rendszer, amelynek segítségével a polgárok és a vállalkozások elektronikusan fizethetik be a közigazgatási eljárásokhoz kapcsolódó illetékeket és díjakat. A befizetés után már nem kell külön benyújtani a befizetést igazoló bizonylatot, mert azt az illetékes hatóság elektronikusan...
2026. JÚNIUS 26.
[ 13:29 ]
Szerbia politikailag kihívásokkal teli nyár előtt áll, de nem várhatók olyan fejlemények, amelyek komolyabb feszültségekhez vezetnének – jelentette ki Miloš Vučević, a szerb köztársasági elnök regionális ügyekért felelős tanácsadója és a Szerb Haladó Párt elnöke az RTS közszolgálati televízióban....
2026. JÚNIUS 26.
[ 10:07 ]
A Szerb Köztársaság kormánya mai ülésén határozatot fogadott el egy tárgyalócsoport létrehozásáról, amely az Európai Bizottsággal folytat majd tárgyalásokat Szerbia bekapcsolásáról az európai „Roamingban mint otthon” rendszerbe. A kormány közleménye szerint ezzel megteremtődtek a feltételek a tárgyalások...
2026. JÚNIUS 25.
[ 15:12 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó