átványos kiállítások, izgalmas előadások és interaktív programok is várták az érdeklődőket a Tudományok Útja elnevezésű tudománynépszerűsítő rendezvénysorozat keretében. Az idén a korábbi évektől eltérően nemcsak Zentán zajlottak a programok, hanem további három településre, Óbecsére, Adára és Magyarkanizsára is kiterjedtek.
A Tudományok Útja elnevezésű tudománynépszerűsítő rendezvény a zentai Kertészek Egyesületének kezdeményezésére, hagyományteremtő szándékkal indult útjára 2013-ban. A program kiemelten fontos célja a fiatalok tudományok iránti érdeklődésének és lelkesedésének felkeltése, hangsúlyozta Madarász Kulcsár Sarolta, a rendezvénysorozat programkoordinátora, aki elmondta, az idei rendezvénysorozat keretében nemcsak Zentán, hanem további három településen, Óbecsén, Adán és Magyarkanizsán is várták az érdeklődőket.
Mindegyik helyszínen óriási népszerűségnek örvendett a fiatalok körében a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontja Sokszínű fizikabusza, amelynek köszönhetően a látogatók rendkívül sok új információhoz juthattak hozzá. A Sokszínű fizikabusz csütörtökön délelőtt Óbecsére, délután pedig Adára látogatott el, majd pénteken délelőtt Magyarkanizsán, délután pedig Zentán folytatta az útját. A Wigner Fizikai Kutatóközpont szakemberei egyebek mellett a világűrrel kapcsolatos ismeretek fontosságára is igyekeztek felhívni a fiatalok figyelmét, hangsúlyozta Vizi Pál Gábor, a kutatóközpont munkatársa, aki elmondta, a buszban alapvetően két nagy témakört jártak körül, a nanofizikai kutatásokat és a napenergiás részecskefizikai kutatásokat. Hozzátette, mindemellett speciális programokkal is készültek a látogatók számára, ugyanis rendkívül fontosnak tartják, hogy fiatalok számára közérthető módon, látványos bemutatók keretében prezentálják a tudományos eredményeket, ezáltal is megkísérelve közelebb vinni hozzájuk, illetve megszerettetni velük a tudományokat.
A fizikabusz mellett különféle előadások, kísérletek és interaktív foglalkozások is várták az érdeklődőket. A programsorozat zentai záró rendezvényén például a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar hallgatói interaktív robotbemutatót tartottak, a Csodák Palotája munkatársai pedig látványos kísérletekkel készültek a látogatók számára. Bemutatkozott továbbá a Budapesti Corvinus Egyetem Zentai Kihelyezett Tagozata, valamint több egyéb olyan intézmény és szervezet is, amelyek fontosnak tartják a tudományok népszerűsítését a fiatalok körében.
Az idei Tudományok Útja tapasztalatai azt igazolják, hogy a rendezvény mind nagyobb népszerűségnek örvend a látogatók körében, mind többen és többen érdeklődnek iránta, hangsúlyozta Madarász Kulcsár Sarolta, aki elmondta, a rendezvénysorozat minden állomásán rendkívül sok pozitív visszajelzés érkezett hozzájuk a fiatalok részéről, ami arra enged következtetni, hogy a korábbi évekhez hasonlóan idén is sikerült elérniük a céljukat, azt, hogy felkeltsék a fiatalok érdeklődését a tudományok iránt.
H. G.
Nincs hozzászólás. Legyen az első!