Csaknem 80 általános iskolás felsős diák vett részt Oromhegyesen az első Modern Folking műhelymunkán, ahol a gyerekek hangszerbemutatón és énektanításon vettek részt. Az esemény célja az volt, hogy a gyerekekkel ilyen módon szerettesék meg a zenét, a népi kultúrát és a hangszereket.
A nem mindennapi zeneórán a gyerekek többek között megtanulták milyen hangszer az a doromb és a tambura, valamint hogy mi a különbség az egyes furulyák között, de szóba került a hegedű és a klarinét is. A számos hangszer mellett pedig dalokat is felelevenítettek, és az alapvető zenei ismeretüket is bővítették.
A negyven perces órán a gyerekek segítségére ebben Bakos Árpád zeneoktató, Balša Pešikan és Leonid Pilipović zenészek voltak. Bakos Árpád elmondta, próbáltak nem mindennapi hangszereket felsorakoztatni, hogy minél érdekesebb legyen a gyerekek számára.
- Néhány fúvós hangszert hoztunk el, furulyákat, kis dorombot, ami ugye mindenkinek érdekes, mert ritka hangszer, ritkán hallani főleg élőben, de volt itt tambura, ami persze teljesen közismert a Vajdaságban és a koboz, ami ugye az én hangszerem és ami szintén nagyon ritka és kevesen játszanak rajta Vajdaságban. Magyarországon már igen nagy reneszánszát éli most a koboz muzsika. Ezzel próbáljuk a gyerekeket megfogni, már csak azért is, mert ötödik, hatodikban igen könnyű még velük énekelni órán, hetedikesekkel már kicsit nehéz, a nyolcadikosokra pedig azt kell mondanom, hogy ember legyen a talpán, aki megénekelteti őket – mesélte a csantavéri zeneoktató.
Vígi László, a rendezvény szervezője kiemelte, az esemény célja az volt, hogy kilépjenek a megszokott zeneoktatásból. Arra törekednek, hogy ilyen módon szerettessék meg többek között a népzenét, és hogy a gyerekek felismerjék ebben a meseszerűséget és a szórakozást.
Az esemény a Modern Folking projekt részeként egy IPA pályázat keretein belül a Wemsical Serbia Ifjúsági és Kulturális Egyesület szervezésében valósult meg.


