Vajdaság
Fák dőltek ki, áramkimaradások voltak Topolyán a hétfői viharban (Frissítve)
Betűméret:             

Továbbra is dolgoznak a hétfő délutáni vihar okozta károk felszámolásán Topolyán, ahol az ítéletidő két hullámban csapott le a településre – írja a Beta. A tegnap esti vihar Topolyán ismét jelentős károkat okozott: a nagy mennyiségű esővel és erős széllel érkező ítéletidő több nagy fát is kidöntött a város különböző pontjain, helyenként anyagi kár is keletkezett.

A vihar idején villám csapott egy fába, amely kigyulladt, ezért a tűzoltóknak sürgősen be kellett avatkozniuk. A topolyai községi tűzoltó-egyesület tájékoztatása szerint a hivatásos tűzoltók és az önkéntes tűzoltók összesen 13 helyszínen intézkedtek.

A legnagyobb gondot azok a fák okozták, amelyek villanyvezetékekre dőltek, ezért egyes beavatkozásokat az áramszolgáltató munkatársaival összehangolva kellett elvégezni, írja a Magločistač. A hálózat sérülései miatt a Szent Száva utca és az Arany János utca egyes részei áram nélkül maradtak.

A vihar több tucat nagy fát és ágat döntött ki, villanyoszlopok is megrongálódtak. Emiatt egyes háztartások továbbra is internet nélkül vannak, néhány utcában pedig még mindig gondok vannak az áramszolgáltatással, mert vezetékek szakadtak le és oszlopok törtek el.

A topolyai áramszolgáltató és a Sat-Trakt tájékoztatása szerint minden rendelkezésre álló csapat a terepen dolgozik, de egyelőre nem tudni, mikor áll helyre minden fogyasztónál a rendszeres áram- és internetszolgáltatás.

A keddi közlemény szerint jelenleg csak az Alekszandr Puskin és a Szent Száva utca járhatatlan, ott kidőlt vagy megrongálódott villanyoszlopok nehezítik a közlekedést.

Az Elektrovojvodina csapatai az éjszaka folyamán a hibák elhárításán dolgoztak, a Komgrad közvállalat munkatársai pedig a kidőlt ágakat távolították el és a közterületeket tisztították meg. A beavatkozások idején a helyszínen volt Szatmári Adrián, Topolya község elnöke is, aki bejárta a leginkább érintett területeket.

A lakosok beszámolói szerint a vihar tornádószerű szelet hozott, amely nem csak fákat csavart ki, de több ház tetőszerkezetét is megrongálta. Az illetékes szolgálatok arra figyelmeztetik a lakosságot, hogy a leszakadt vezetékek miatt legyenek óvatosak, jelentsék az illetékes szolgálatoknál, ha további viharkárokat észlelnek.

A szerbiai Belügyminisztérium (MUP) becslése szerint legfeljebb mintegy 7800 ember vett részt az újvidéki hallgatók szombati tüntetésén, amelyet a város úgynevezett turbókörforgalmánál tartottak. A tárca közlése szerint a rendezvény 19.05-kor ért véget. A minisztérium hangsúlyozta, hogy a megmozdulást nem jelentették...
2026. JÚNIUS 20.
[ 21:03 ]
Több ezer résztvevő előtt tartottak szombaton tüntetést az újvidéki egyetemek blokádban lévő hallgatói a város úgynevezett turbókörforgalmánál, tudósított a 021.rs portál. A rendezvényen felszólaló hallgatók, egyetemi oktatók és szakértők egyaránt a korrupció következményeiről, a médiaszabadság helyzetéről,...
2026. JÚNIUS 20.
[ 20:07 ]
A Szabadkai Mezőgazdasági Termelők Egyesülete szerint a várost sújtó vihar jelentős károkat okozott a termőföldeken, miközben a helyi önkormányzat túl lassan reagál a kialakult helyzetre, közölte a 021.rs portál. Az egyesület arra kérte a gazdákat, hogy haladéktalanul jelentsék be a károkat a mezőőröknél, hogy...
2026. JÚNIUS 20.
[ 7:54 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó