A tartományi költségvetés bevételei és beáramlásai a korábbi évekből áthozott, fel nem használt eszközökkel együtt 2025-ben 65,211 milliárd dinárt tettek ki, ami a tervezett összeg 97,97 százaléka – mondta Aleksandra Radak tartományi pénzügyi titkár a Vajdaság Autonóm Tartomány Képviselőházának ülésén, ahol ismertette a tartomány 2025. évi költségvetésének zárszámadásáról szóló határozati javaslatot.
Radak közlése szerint a tartományi költségvetés teljes tervezett volumene 2025 végén, két költségvetés-módosítást és az év közbeni előirányzat-emeléseket követően 66,564 milliárd dinár volt, írja a Tanjug.
A folyó bevételek és beáramlások 54,593 milliárd dinárban valósultak meg, ami a terv 95,62 százalékát jelenti, míg a kiadások és ráfordítások 60,521 milliárd dinárt tettek ki, vagyis a tervezett eszközök 90,92 százalékát használták fel.
Nenad Borović, a Szerb Haladó Párt képviselője az ülés kezdete előtt tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy az Állami Számvevőszék immár hetedik alkalommal adott pozitív véleményt Vajdaság Autonóm Tartomány közpénzügyeinek kezeléséről, ami szerinte a tartományi pénzügyek felelős irányítását igazolja.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

