Rendkívüli helyzet: Mozgósították a segélyszolgálatokat és szociális intézményeket
Újabb havazások
Betűméret:
A munkaügyi minisztérium hétfőn felhívással fordult az összes szociális intézményhez, hogy a kormány által előző nap kihirdetett rendkívüli helyzet értelmében haladéktalanul részesítsék segítségben a lakosság legveszélyeztetettebb rétegét.A tárca utasította a szociális védelmi központokat, hogy a helyi közigazgatási központokkal, a vöröskereszttel, az egészségügyi intézményekkel és a rendőrséggel karöltve, főleg vidéken keressék fel az idős, mozgásképtelen és rokkant emberek otthonait, és segítsenek nekik megfelelő mennyiségű élelmiszert, gyógyszert és fűtőanyagot beszerezni. Felszólította az idős- és nyugdíjasotthonokat, hogy minden szabad kapacitást állítsanak a sürgősségi ellátás szolgálatába és lássanak el minden rászoruló embert, tekintettel a rendkívül nagy hidegre és a havazás okozta gondokra.
Belgrádban hétfő délután ismét havazni kezdett, és országosan is újabb havazás várható.
A Szerb Vérellátó Intézet felhívással fordult a polgárokhoz, minél nagyobb számban jelentkezzenek véradásra, hogy a rendkívüli helyzetben megfelelő mennyiségű vérplazma álljon rendelkezésre.
Ugyancsak a kormány által kihirdetett rendkívüli helyzetre való tekintettel a szerb köztársasági műsorszóró szolgálata emlékeztette az összes rádió- és tévéállomást, hogy vállalt kötelezettségük haladéktalanul ismertetni minden olyan közleményt és információt, amely az emberek életének veszélyeztetésével, egészségükkel, biztonságuk, vagy vagyonuk védelmével kapcsolatos.
A belgrádi közművállalat téli szolgálata csaknem félezer embert mozgósított, akik 37 csoportba osztva végzik a hó és a jégréteg eltávolítását az utcákon.
A szerb főváros utcáin szinte egyetlenegy szabad parkolót sem lehet találni, és a parkolótársaság tájékoztatta a járművezetőket, hogy a parkolóhelyeken a hó eltakarítására csak akkor lehet számítani, ha teljesen zavartalanná válik a járműforgalom és a gyalogosközlekedés a városban.
Szerbiában eddig 10 halálos áldozatot követelt a rendkívüli időjárás. (MTI, B92, Beta)
A Srbijavoz bejelentette, hogy július 15-től átlagosan mintegy 10 százalékkal emeli a belföldi vasúti jegyek árát. A vasúttársaság szerint az áremelés célja a szolgáltatások fejlesztése, az utaskomfort javítása, valamint az új vonatok beszerzésének és a vasúti infrastruktúra korszerűsítésének finanszírozása.
A...
2026. JÚNIUS 10.
[ 14:44 ]
Aleksandar Vučić szerb elnök Belgrádban fogadta Alexus G. Grynkewich tábornokot, a NATO európai szövetséges erőinek főparancsnokát. A találkozón a felek a nyugat-balkáni biztonsági helyzetről, valamint a béke és a stabilitás megőrzésének fontosságáról egyeztettek, közölte a Tanjug.
Vučić a megbeszélést követően...
2026. JÚNIUS 10.
[ 12:19 ]
A szerbiai Belügyminisztérium (MUP) ismét felhívta a figyelmet az elektromos rollerek használatára vonatkozó szabályokra.
A hatályos előírások szerint az elektromos rollerrel csak azok vehetnek részt a közlekedésben, akik rendelkeznek a Közlekedésbiztonsági Ügynökség által kiadott azonosító matricával. Ennek hiánya 10...
2026. JÚNIUS 10.
[ 11:42 ]



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




