Az Air Serbia új torontói járatával tovább bővíti hosszú távú hálózatát, és a légitársaság célja, hogy az idén új utasrekordot érjen el – jelentette ki Torontóban Jiří Marek vezérigazgató.
Elmondta, hogy a Belgrád–Toronto közvetlen járat 34 év után indult újra, és várhatóan fellendíti a diaszpóra utazásait, a turizmust és az üzleti kapcsolatokat is Kanada és Szerbia között.
Marek szerint az Air Serbia ma már több mint 100 úti céllal regionális vezetővé vált, és hosszú távon további interkontinentális járatok indítását tervezi. Hozzátette: az idei évben ugyan még nem számítanak ötmillió utasra, de a légitársaság megközelítheti ezt a számot.
A társaság kereskedelmi és stratégiai igazgatója, Boško Rupić hangsúlyozta, hogy Toronto nemcsak a szerb diaszpóra, hanem a gazdasági és turisztikai kapcsolatok szempontjából is kiemelten fontos célállomás. Az Air Serbia idén összesen tíz új járatot indít, többek között Santorinire, Alicantéba, Sevillába, Tenerifére és Tromsøbe is.
A Szerbiai Idegenforgalmi Szervezet szerint az új közvetlen járat hozzájárulhat a kanadai turisták számának növekedéséhez, miközben Belgrád fontos tranzitközponttá válhat az Európa felé utazók számára, írja a Tanjug.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




