Az orosz védelmi minisztérium egy új, 2045-ig szóló világrendre vonatkozó tervet készített, amely magában foglalja Ukrajna három részre osztását is. Az Interfax ukrán hírügynökség november 20-i jelentése szerint Moszkva ezt a tervet az amerikai vezetés tudomására kívánja hozni - jelentette a Kyiv Independent alapján a Portfolio.
A Kyiv Independent hírportál egy hírszerzési forrásra hivatkozva megerősítette a terv létezését. Az orosz elképzelés szerint Ukrajna nyugati területeit a szomszédos országoknak, köztük Lengyelországnak, Magyarországnak és Romániának ajánlják fel.
A keleti régiókat, beleértve a részben vagy teljesen orosz megszállás alatt álló területeket, Oroszország annektálná. Az ország fennmaradó része, Kijevet is beleértve, orosz ellenőrzés alatt álló bábállammá válna. A terv lényegében a független ukrán állam felszámolását célozza. Az orosz védelmi minisztérium emellett négy különböző forgatókönyvet vázolt fel a világrend alakulására vonatkozóan. Ezek közül kettőt Moszkva számára kedvezőnek, kettőt pedig hátrányosnak ítélnek: az Ukrajna feletti orosz győzelmet feltételező forgatókönyvek a „Többpólusú világ kialakulása és a vezető szereplők befolyási szféráinak felosztása”, valamint a „Regionalizáció/kaotizáció” címet viselik. A másik két forgatókönyv - „Az USA és a Nyugat dominanciája”, illetve „A világ vezető hatalma státuszának Kína általi megszerzése” - Oroszország katonai vereségével számol Ukrajnában.
A cikk szerint ez a terv egy újabb kísérlet Moszkva részéről a globális világrend megzavarására és újjáalakítására.
A Washington Post által megszerzett dokumentumok szerint a Kreml 2022-ben és 2023-ban is szervezett találkozókat, amelyek célja a második világháború utáni globális pénzügyi rendszer lebontása és az Egyesült Államok globális tranzakciók feletti befolyásának gyengítése volt.
Az egyik legfontosabb feladat egy új világrend megteremtése. A nyugati országok az Egyesült Államok vezetésével megpróbálták ráerőltetni a saját struktúrájukat, amely a dominanciájukon alapul – olvasható egy 2023. április 3-i keltezésű dokumentumban. Az új tervben javasolt ukrán felosztás összhangban áll Oroszország teljes körű inváziójának eredeti, maximalista célkitűzéseivel, amelyek között szerepelt a kijevi rendszerváltás és az ukrán állam „demilitarizálása” is.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint elérhető, hogy a Krím-félsziget újra Ukrajna része legyen, mondta el az amerikai Fox Newsnak adott interjújában. Optimista szavakat mondott az ukrán államfő arról, hogy Kijev képes lehet-e a közeljövőben területek visszaszerzésére az oroszoktól. Zelenszkij hangsúlyozta, hogy Ukrajna nem engedheti meg magának, hogy több tízezer emberéletet veszítsen a Krím visszaszerzésére indított akcióban, viszont hozzátette, hogy ez diplomáciai úton is elérhető Kijev számára.



A legismertebb kremlinológus szerint 1964-ben Hruscsov felajánlotta Kádárnak az akkor még jelentős magyar többségű beregszászi járást. Nem fogadta el, pedig elintézte volna barakkon belül Nyikita, ahogyan Ukrajna belső, adminisztrativ határait is meghúzta össze-vissza, innen egyrészt a galiba...
Régi, gondosan megtervezett projekt valósulhat meg az egykori Galícia nevű tartomány térségében "Új Jeruzsálem" munkanév alatt: még egy (tartalék) zsidó állam létrehozása. Még mielőtt Izrael lakosságát a környező muszlim országok túlsúlyban lévő, feldühödött iszlám vallású tömegei bele nem taszítják a Földközi-tengerbe.