A zentai közönség két részletben láthatta az idei rendezvényt, szombaton 15 órától egészen 20 óráig szólt a népzene és a mesemondók bemutatkozása a Művelődési Ház színpadán. Az est folytatásában pedig a kötetlen táncház várta a közönséget.
A jelentős népzenei találkozót a korábbi években a zentai Népkertben szervezték meg, és egész Vajdaság területéről és külföldről is érkeztek fellépők. A táncháztalálkozó a hagyományos népi kultúrát mutatta be testközelből, szórakoztató és tartalmas programokat nyújtva az érdeklődő családok minden tagjának. A helyi értékeket felvonultató játszóház, mesterség-bemutatók, kirakodó vásár, koncertek és táncolási lehetőségek számtalan vendéget vonzottak az eseményre. A Táncháztalálkozó szervezőbizottsága, a Hagyományok Háza Hálózat – Vajdaság és a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet támogatásával hozta létre a nagyszabású rendezvényt.
2020-ban, az ismert egészségügyi rendelkezések miatt, öt helyszínen valósították meg a találkozót, így próbálták meg eljuttatni mindenkihez értékeinket. A zárt térben korlátozott nézőszám miatt élő közvetítésre is sor került, amit a Pannon RTV Youtube csatornáján sugároztak a nézőknek.
Minden helyszínen ilyen hasonló műsort láthatott a közönség. Akik énekeltek, muzsikáltak, találkoztak és el tudtak menni több helyre is - nyilatkozta a táncháztalálkozó főszervezője, Juhász Gyula, aki elmondta még, hogy teltházasak voltak a rendezvények, a jegyek már sokkal előbb elfogytak. Nagyon nagy az igény a művelődési lehetőségek iránt, valójában minden kulturális esemény iránt.
A délutáni program Virág György Jancsi apród című mesemonológjával várta a gyermekeket. A műsor mindkét részében felléptek a Felsőhegyi Mesemondó Műhely tagjai. Az általános iskolás mesemondók rendszeres versenyzői a Kálmány Lajos Népmesemondó Versenynek és más versenyzési, illetve szereplési lehetőségeket is kihasználnak. Fellépett Apró Botond, Fajka Flórián, Kőrösi Lejla, Papp Heléna, Papp Vilmos és Deák Viola.
Az esti műsorrészben, 18 órától a Bodros tamburazenekart láthatta elsőként a nagyérdemű. Az adai zenekar a Vadvirág Hagyományápoló Kör keretében alakult két éve. Magyarkanizsáról érkezett Bosznai Sára énekes, a Turbolya leánykar, a Tisza Néptáncegyesület zenekara, az Ördögcsáklya kamaratáncegyüttes. A programban zentai előadók is szerepeltek, mint a Potyka és bandája zenekar, Szeles Veronika népdalénekes, a Sarkantyú tamburazenekar, Nagy Abonyi Szabolcs felnőtt mesemondó.

Nincs hozzászólás. Legyen az első!