Pap Gábor művészettörténész: A lélek magyar formái – Műveltségünk hat alappillére című könyvsorozatát mutatták be a szabadkai Városháza dísztermében.
A szerző életművét, illetve a több évtizedes munkásságát összegző hatkötetes díszkiadványt és annak tartalmát Szántai Lajos műveltségkutató méltatta. Ez után Pap Gábor avatta be hallgatóságát kutatási területeibe, méltatva a magyar néplélek sarkalatos pontjait. Ezt követően mesélt a könyvei tartalmát is képező kutatási területeiről, szót ejtve a munkásságát hátráltató, de nem akadályozó tapasztalatairól, a kihívásokról. Pap Gábor felhívta hallgatósága figyelmét arra, hogy kiemelten fontos az ifjúsággal megismertetni nemzetünk múltját, és tovább adni számukra a magyarság küldetéstudatát.
A rendezvényen jelen volt még Miklósvölgyi János grafikus, festőművész, a kiadvány ötletgazdája is. Az „Attila-kincs” vallomása – Szemelvények a nagyszentmiklósi aranyedények képírásba foglalt üzeneteiről, az Angyali korona, szent csillag – A magyar Szent Korona, A bölcsesség házat épít magának – A veleméri templom, Az ég mennyezeti – Festett kazettás mennyezeteinkről, a Jó pásztorok hagyatéka – Magyar népművészet, illetve A Napút festője – Csontváry Kosztka Tivadar című könyveket tartalmazó díszdoboz a Faragószék Kft. gondozásában jelent meg múlt évben.
A helyszínen megvásárolt könyvsorozatot Pap Gábor névre szólóan dedikálta.

Nincs hozzászólás. Legyen az első!