Tizenkét évvel a 2011-es, nagy erejű földrengés kiváltotta pusztító cunami után bukkantak rá Japánban egy, a katasztrófában eltűnt hatéves kislány maradványaira, amelyeket mostanra sikerült azonosítani – közölte pénteken a szigetország rendőrsége.
A helyi hatóságok a sajtónak elmondták, hogy egy romeltakarítást végző munkás 2023 februárjában bukkant állkapocsmaradványokra és fogdarabokra a Honsú-sziget északi részén lévő Mijagi prefektúrában, a későbbi DNS-vizsgálat pedig kimutatta, hogy az emberi maradványok a cunamiban eltűnt Jamane Nacuszéhez tartoznak, írja az MTI.
Jamane Nacusze a szökőár idején Ivate prefektúra part menti városában, Jamadéban lévő otthonában tartózkodott, és onnan sodorta magával az ár.
Az Aszahi Sinbun című japán lap úgy tudja, a maradványokat egy építkezési területen találták meg.
A lap megszólaltatta a kislány családtagjait is, akik köszönetet mondtak a hatóságoknak, amiért végre lezárhatták a fájdalmas ügyet.
A 2011-es, 9-es erősségű földrengés és az azt követő szökőár súlyosan megrongálta a fukusimai atomerőművet. A cunami csaknem 16 ezer ezer ember halálát okozta a távol-keleti országban, 2520 pedig a mai napig is eltűntként van nyilvántartva.
A fukusimai erőmű balesetét az évszázad legnagyobb nukleáris katasztrófájának nyilvánították.



