Közép-Európa országai egymásra vannak utalva, és akinek éppen jobban megy, annak kell a másikat is segíteni, vélekedett Orbán Viktor a TSC Labdarúgó Akadémia megnyitóján. A magyar miniszterelnök arra figyelmeztetett, hogy akik ma Európában összefognak, azok megerősödnek, akik széthúznak, azok legyengülnek. A szerbek és a magyarok az összefogást választották politikában, gazdaságban, kultúrában és sportban egyaránt - tette hozzá, egyben köszönetet mondva ezért Aleksandar Vučić szerb elnöknek.
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke és Zsemberi János, a TSC elnöke közösen adták át a topolyai TSC Labdarúgó Akadémiát. Mielőtt átvágták a szalagot, Zsemberi János háláját fejezte ki a magyar államnak az akadémia felépítéséhez nyújtott anyagi, illetve szakmai támogatásért. Orbán Viktor szerint a topolyai labdarúgó-akadémia még csak a kezdet, "még sok szép feladat, megépítendő sportközpontok és sok ezer gyermek sportolásának megszervezése vár ránk, fogalmazott. Orbán Viktor szerint, aki sportol, végül mindig jól jár, és a sport megtanít "az élet két legfontosabb dolgára": becsületesen győzni és emelt fővel veszíteni; "aki ezeket tudja, mindent tud".
Zsemberi elmondása szerint az infrastrukturális fejlesztéseket, amelyekből ezek pályák és az impozáns épületegyüttes felépült, a későbbiek folyamán követi egy korszerű centerpálya kiépítése. Mindez pedig túlmutat a sport jelentőségén, hiszen nagyon fontos társadalmi és gazdasági jelentőséggel bír.
A TSC Labdarúgó Akadémia, a hozzá tartozó épületkomplexum, a kollégiumi résszel, segédpályákkal, edzőtermekkel, étkezdével és egyéb kiegészítőkkel együtt Magyarország Kormányának a Magyar Labdarúgó Szövetségen (MLSZ) keresztül nyújtott támogatásából épült fel. A beruházást az MLSZ 9,5 millió euróval támogatta. A tehetséges labdarúgó-reménységek fejlődését segíti a jövőben sportlétesítmény. A 3000 négyzetméteres területen a főépületen kívül négy focipálya is épült, amelyekből három műfüves. Az egyiket szükség szerint át tudják alakítani fedetté, így a téli időszakban is kényelmes körülmények között edzhetnek a fiatalok. A konditeremmel, terhelés-diagnosztikával, tantermekkel ellátott korszerű épületegyüttes 40-45 főre alkalmas, bentlakásos, kollégiumi részébe beköltözhetnek az első lakók.
A labdarúgósport fejlesztésén kívül az akadémiának jelentős gazdasági szerepe is lesz majd a jövőben, hiszen új munkahelyek nyílnak majd az új létesítményekben. Az akadémia-avatón jeles sportolók, politikusok, közéleti személyiségek is jelen voltak. A szalag átvágása után játszották az U-14-es korosztály TSC Kupájának harmadik helyéért zajló mérkőzését és a döntőt. A nyolc csapat részvételével zajló tornát az Osijek nyerte meg, második lett a Puskás Akadémia csapatra, harmadik a dunaszerdahelyi DAC, negyedik a belgrádi Partizan. A győztes csapat kapitányának személyesen Orbán Viktor adta át a serleget. A magyar miniszterelnök a mérkőzéseket is végignézte.
Tóth Péter



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

