Vajdaság
Az önkéntes tűzoltók munkáját népszerűsítették Horgoson 
Betűméret:             

A tűzoltók munkájának, erőfeszítéseik fontosságára, s magára erre az önként vállalt hivatásra szerette volna felhívni a figyelmet a Horgosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület, amikor meghirdette a Miért fontos az önkéntes tűzoltóság? elnevezésű pályázatát. A megszólított óvodások és kisiskolások közül többen faszínest, ecsetet és filctollat ragadtak, hogy rajzpapírra vessék gondolataikat, elképzeléseiket vagy éppen az óvodában, iskolában és családban hallott ismereteiket a tűzoltóságról.

A pályázat eredményhirdetését és díjkiosztóját szombaton tartották meg a horgosi tűzoltólaktanya udvarán. A díjátadó mellett az érdeklődők az önkéntes tűzoltók eszközeivel is megismerkedhettek, valamit a szervezők gyermekprogramokkal is készültek.

- A felnövekvő nemzedékben folyamatosan tudatosítani kell az önkéntesség szerepét és az önkéntes tűzoltók elengedhetetlen munkáját, hogy nem hagyhatjuk sorsunkra a bajba jutottakat, hiszen a segítségnyújtás mindannyiunknak elemi emberi kötelessége. Vidékünkön gyakori a tűzgyújtás, gyújtogatás, s egyértelműen megállapíthatjuk, hogy nem mindegy, mennyire messziről érkezik a segítség. Horgos település mondhatni szerencsés helyzetben van, hiszen voltak, vannak és bízva bízunk benne, hogy lesznek olyanok, akikben ég a vágy, hogy az önkéntes tűzoltók csapatát erősítsék. A szervezők erre és az önkéntes tűzoltók munkájára szerették volna felhívni a figyelmet a rajzpályázat által - emelte ki köszöntőjében Sós Nóra, az esemény moderátora, majd átadták a díjakat.

Az óvodás kategóriában elismerést kapott: Vass Ella, Dobó Csenge és Horváth Dávid.

Az iskolások kategória díjazottjai: Kávai Botond, Kávai Lili, Ágoston Mia, Szűcs Szofi, Bíró Martin, Celva Ramóna és Fehér Ármin.

Különdíjasok lettek: Kovács Máté és Berta Eliot.

Az eredményhirdetés után Nagy Tibor hivatásos tűzoltó előadást tartott a tűzoltók munkájáról, de a kis tűzoltók is bemutatták tudásukat, ügyességüket, hogy miként kell használni a tűzoltós során a különféle eszközöket.

Kovács Laura 16 éves és önkéntes tűzoltó már öt éve. Édesapja példáját követte, aki szintén gyerekként lett önkéntes tűzoltó, s tartott ki a hivatás mellett a mai napig.

- Összetartó közösség vagyunk, rengeteg programot csinálunk azért jó itt. Most volt ez a rajzpályázatunk. Érdekes volt, ahogyan a gyerekek az önkéntes tűzoltókat ábrázolták. Volt olyan munka is, ahol a gyermekfantázia különféle állatokat öltöztetett be tűzoltó egyenruhába. Kiskorukban még nagyon sokan szeretnének tűzoltók lenni és ez látszik is a rajzokon.

Laura szerint idén az aszály miatt nagyon sok tűz volt Horgoson. Édesapja nem győzött menni a bevetésekre. Jó lenne, ha mindenki vigyázna, például egy eldobott cigarettacsikk is hatalmas tüzet tud okozni, de ennek sokan nincsenek tudatában.

Németh Ernő
Miközben a vajdasági gazdák évről évre egyre gyakrabban szembesülnek aszállyal, erős széllel és a termőföld pusztulásával, másfél évtizede nem indult átfogó program a szélvédő, illetve mezővédő erdősávok telepítésére – írja a Volim Zrenjanin portál. A szélvédő erdősávok a síkvidéki mezőgazdaságban...
2026. JÚNIUS 22.
[ 8:18 ]
A szerbiai Belügyminisztérium (MUP) becslése szerint legfeljebb mintegy 7800 ember vett részt az újvidéki hallgatók szombati tüntetésén, amelyet a város úgynevezett turbókörforgalmánál tartottak. A tárca közlése szerint a rendezvény 19.05-kor ért véget. A minisztérium hangsúlyozta, hogy a megmozdulást nem jelentették...
2026. JÚNIUS 20.
[ 21:03 ]
Több ezer résztvevő előtt tartottak szombaton tüntetést az újvidéki egyetemek blokádban lévő hallgatói a város úgynevezett turbókörforgalmánál, tudósított a 021.rs portál. A rendezvényen felszólaló hallgatók, egyetemi oktatók és szakértők egyaránt a korrupció következményeiről, a médiaszabadság helyzetéről,...
2026. JÚNIUS 20.
[ 20:07 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó