Divatos szófordulattal élve, "mindent is" hamosított az a bűnbanda, amelyikre hosszabb előkészület után ma csapott le a rendőrség. Semmiféle diploma, legyen az alap-, vagy mesterfokozat, államvizsgáról szóló igazolás, személyi okmány nem okozott nekik problémát, megfelelő összeg fejében rövid időn belül leszállították a megrendelőnek.
A belügyminisztérium közleménye szerint őrizetbe vették egy 18 tagú bűnszervezet tagjait, akiket bűncselekmények elkövetésére való társulással, okirat-hamisítással és hivatali visszaéléssel gyanúsítanak, ezeket a bűncselekményeket pedig hosszabb időn át követték el.
A gyanú szerint ők 2024 decembere óta napjainkig egy illegális nyomdában, Újvidék területén, több mint 300 hamisított dokumentumot készítettek, mégpedig: a Szerb Köztársaság személyi okmányait, bizonyítványokat, különböző általános, közép-, felső- és főiskolai intézmények diplomáit, vizsgalapokat, szakmai gyakorlat elvégzéséről szóló igazolásokat, államvizsgákról szóló igazolásokat, mesterképzésről szóló diplomákat – mindezt azzal a céllal, hogy a dokumentumok megrendelői azokat eredetiként, törvényesen szerzett iratként használják fel.
Ezzel a módszerrel a gyanúsítottak több mint 15.000.000 dinár jogtalan anyagi haszonra tettek szert.
A rendőrség eddig a gyanúsítottak által használt lakások átkutatása során – Belgrádban, Újvidéken, Pancsován, Kevevárában és Zomborban – több tucat hamisított dokumentumot, diplomát, igazolást, mobiltelefonokat, USB-memóriákat, laptopokat, memóriakártya-olvasókat, külföldi bankok üres csekkjeit, valamint több mint 150.000 eurót talált.
A gyanúsítottakat a büntetőfeljelentéssel együtt az ügyészségre szállítják, a Szervezett Bűnözés Elleni Különleges Ügyészséghez.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




