A hétvégén tartották meg a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnáziumban a hagyományos Kárpát-medencei kémiatábort. A szervezők ezúttal Alfred Werner francia születésű svájci kémikus, a komplex-koordinációs vegyületek kémiájának megalapozója előtt tisztelegve állították össze a tábor programját, a híres vegyész ugyanis éppen száz évvel ezelőtt kapott Nobel-díjat azokért az eredményeiért, amelyeket az atomok molekulákban való egymáshoz kapcsolódásának vizsgálata terén ért el.
A táborban ezúttal is több magyarországi és erdélyi diák vendégeskedett, régiónkat pedig a Zentai Gimnázium, a zentai Egészségügyi Középiskola, a csókai Vegyészeti–Élelmiszeripari Középiskola, valamint a házigazda Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium diákjai képviselték, akiknek kémia iránti érdeklődését neves hazai és külföldi szakemberek igyekeztek még inkább felkelteni. A foglalkozásokat mások mellett dr. Demeter Ádám (Richter Gedeon Nyrt., Budapest), dr. Mészáros Szécsényi Katalin (Újvidéki Egyetem, TTK, Kémia, Biokémia és Környezetvédelmi Tanszék, Analitikai Kémiai Csoport, Újvidék), dr. Riedel Miklós (ELTE Fizikai Kémiai Tanszék, Budapest), Urbán Hodik Marianna (kémiatanár, Stevan Sremac Általános Iskola, Thurzó Lajos Munkaegység, Zenta), dr. Klebovich Imre (az MTA doktora, egyetemi tanár, intézetigazgató, Semmelweis Egyetem, Budapest), dr. Tömpe Péter (tudományos főmunkatárs, EGIS Gyógyszergyár Nyrt., Budapest), dr. Hannus István (egyetemi tanár, SZTE TTIK, Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék, Magyar Kémikusok Egyesülete Csongrád megyei csoportjának elnöke, Szeged), dr. Kovács Kristóf (Pannon Egyetem, Veszprém), dr. Enyedy Éva Anna (PhD. egyetemi adjunktus, SZTE Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék, Szeged), Árus Dávid (doktorjelölt, SZTE Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszék, Szeged), Ördög Tibor István (MOL Tanácsadó Kutatás és Termelés területen, MOL Nyrt.,Budapest), Bicskei Erzsébet (kémiatanár, Vegyészeti–Élelmiszeripari Középiskola, Csóka) és Szórád Endre (kémiatanár, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium, Zenta) vezették, akik a kémiával kapcsolatos legkülönlegesebb témákra hívták fel a résztvevők figyelmét.
A tábor zárónapján, vasárnap a diákok egy csoportja Magyarkanizsára utazott. Az ottani tehetségnap keretében a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium kémiaszakkörének tagjai Szórád Endre kémiatanár vezetésével látványos kísérleteket mutattak be az egybegyűlteknek. A kémiatábor amellett, hogy a kémia iránt érdeklődő diákok számára lehetőséget kínált ismereteik bővítésére és tudásuk elmélyítésére, a kémia szakos tanároknak is lehetőséget nyújtott arra, hogy a legaktuálisabb szakmai és módszertani kérdésekről értekezzenek.
mi.



