Vörös riasztást adtak ki a hétvégére Szlovénia több térségére, Horvátországban pedig vasárnapra már Zágráb, Karlovac, Knin, Rijeka, Split és Dubrovnik térségében is a legmagasabb fokú figyelmeztetés lesz érvényben a fokozódó hőség miatt. A következő napokban helyenként 39 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet.
Szlovéniában szombattól a délkeleti országrészben, vasárnaptól pedig az ország középső részén is a legmagasabb fokú figyelmeztetés lesz érvényben. A szlovén meteorológiai szolgálat szerint a hőhullám vasárnap és hétfőn tetőzik. Az ország belső területein 34–37 fok várható, a tengermelléken, különösen Goriška térségében és a Vipava-völgyben azonban 38–39 fokot is mérhetnek. A jelenlegi előrejelzések alapján megdőlhet a júniusi szlovéniai melegrekord. A csúcsot tavaly, Dobliče pri Črnomlju településen mérték 38,4 fokkal.
Horvátországban pénteken még Rijeka és Split térségére adtak ki vörös riasztást a veszélyes hőség miatt, vasárnapra azonban a legmagasabb fokú figyelmeztetés már Zágráb, Karlovac, Knin, Rijeka, Split és Dubrovnik térségére is kiterjed. Az Adria partvidékén a nappali forróság mellett az éjszakák is rendkívül melegek maradnak. Dalmáciában és az ország déli részén többnyire napos idő, 33–36 fok várható, a hőérzetet legfeljebb átmenetileg enyhítheti a tengeri szél. A hétvégén is nagyon meleg, száraz időre és trópusi éjszakákra kell számítani.
A hatóságok mindkét országban arra figyelmeztetnek, hogy a hőség különösen a kisgyermekeket, az időseket és a krónikus betegeket veszélyezteti. A lakosságot és a tengerparton nyaralókat arra kérik, hogy a legmelegebb órákban lehetőleg maradjanak árnyékban vagy hűtött helyiségben, fogyasszanak elegendő alkoholmentes folyadékot, kerüljék a nehéz ételeket és a fizikai megterhelést.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

