A nagybecskereki Petőfi MME-ben, a Találkozások az Úri utcában sorozat mai alkalmával a régi karácsonyokat és a szilvesztereket, az újévvárásokat idézték fel. E két jeles ünnep a polgári szokáskultúrában nagy jelentőséggel bír, és Németh Ferenc művelődéstörténész nagy előszeretettel kutatott e témában, ezt hallhatták az egybegyűltek. A korabeli sajtó nyomán elevenedtek meg az egykori ünnepek és a szokások, amelyekből mára már nagyon sok eltűnt, mint például a kriszkindli, a karácsonyfia, de az újévi üdvözletek megváltása is kiveszett a köztudatból.
Az est keretében a zenei betétdalokat a csókai Kónya Sándor néprajzkutató, versénekes szolgáltatta, aki az alkalomhoz illő dalokat adott elő, mégpedig a saját gyűjtéséből, amelyeket Észak-Bánát területén jegyzett fel.
Az est keretében a szervezők, Klemm József, Heinermann Péter és Venczel Valentin is felidézték a gyermekkoruk karácsonyi, újévi emlékeiket, Léphaft Pál pedig papírra vetett egy történetet, mivel nem tudott jelen lenni az esten. Ugyanakkor a közönséget is szeretnék bevonni az estekbe, így ezúttal is néhányan felidézték a múltat, hozzájárulva történetükkel a rendezvényhez.
Legközelebb a Nevető Nagybecskerek címmel már februárban találkoznak a szervezők a nagybecskereki közönséggel, akkor a 19. századbeli, első humoros napilap megjelenése köré fonódik az est.


