Završena je pogranična baza mađarske vojske u Kelebiji, a za očekivati je da će do proleća biti završena i izgradnja baza u Bačalmašu, Madarašu i Hercegsantou - saopštila je juča mađarska vojska. U svim tim bazama će biti po 150 mesta za vojnike. Izgradnja je započela jesenas.
Ako bude potrebno, izgradiće se i viši nivo kontejnera, što bi automatski značilo dupliranje broja vojnika na 1.200.
Tibor Benke, načelnik generalštaba mađarske vojske je naglasio da će vojnici svoje pogranične zadatke obavljati "sve dok ne prestane migracioni pritisak na Mađarsku", ali se nada da će nakon izgradnje druge linije ograde biti potrebno manje vojnika i da će time ostati više vremena za obuku i pripremu vojnika.
Istakao je da se sve veća pažnja usmerava na granicu sa Srbijom, gde su vojnici na 170 km izgradili pograničnu ogradu. Na granici sa Hrvatskom je postavljena ograda u dužini od 136 km.
Kontejneri za smeštaj vojnika su za po 4 osobe. Opremljeni su grejanjem na struju i klima uređajima. U bazi postoji trpezarija i poseban blok za zdravstvenu negu. Postoji i sala za razonodu sa jednim stolom za stoni tenis, za bilijar i sa tablom za pikado. Postoji i postorija opremljena veš mašinom i mašinom za sušenje veša. Obezbeđen je bežični internet, a postoji i mobilna prodavnica.
Baza se sastoji od 90 kontejnera u koje su uključena i skladiőta i kancelarije.
Do sada su maúrski vojnici iz baze u Mejkutu putovali 20 km do granice.
Načelnik generalštaba je dodao da je tokom protekle godinu i po više od 15 hiljada vojnika služilo na granici.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár




