A kétszámjegyű infláció azt bizonyítja, hogy már beleléptünk a szerb államvezetés által emlegetett válságba? A közgazdászok szerint az árak növekedésével együtt kell járnia a bérek növekedésének, így a dolgozók részéről teljes mértékben érthető lenne a nyomásgyakorlás, hogy emeljék meg a fizetésüket. A legtöbb munkáltató bejelentette, hogy a nyár folyamán vagy ősz elején korrigálják a legalacsonyabb béreket.
Idén májusban a tavalyi időarányoshoz viszonyítva az árak átlagosan 10,4 százalékkal emelkedtek. Szerbiában a burgonya ára egy év alatt 193 százalékkal drágult meg, a kávé, a tea és a kakaó 25 százalékkal, a hús 21,3 százalékkal, a halak 17,5 százalékkal, a kenyér 16,8 százalékkal, a tej, a sajt és a tojás 15,4 százalékkal, a zöldségek pedig 15 százalékkal.
A fogyasztói árak idén májusban, tavaly májushoz képest, átlagosan 10,4 százalékkal nőttek a Köztársasági Statisztikai Hivatal adatai szerint. Az üzemanyag 23 százalékkal drágult, az élelmiszerek pedig átlagosan 16,2 százalékkal, de az elmúlt hónapban is tovább nőtt az áruk.
Ezután felvetődik a logikus kérdés: emelkednek-e a bérek, és ha igen, mikor?


