Adorjánon a hétvégén 16. alkalommal rendezte meg a Fodrozik a Tisza vize elnevezésű népzenei találkozót a helybeli Szőke Tisza Művelődési Egyesület Vegyeskórusa. Magyarkanizsa község majdnem mindegyik településéről érkeztek vendégek a rendezvényre.
Baráth Katalint, a házigazda egyesület elnökét kértük meg arra, hogy értékelje a rendezvényt.
Nagyon jó volt a hangulat, mindenki meg volt elégedve. Tavaly nem volt semmi, most nagyon jól esett mindenkinekkicsit kimozdulni, találkozni egymással, meséli Katalin.
- A versenyen nincs semmiféle kikötés, mindenki azzal lép fel, amivel szeretne. A Durindóra készülve sokan az oda összeállított anyagot énekelték el, mivel feltétel, hogy a szemle előtt az oda szánt összeállítást valahol be kell mutatni. Magyarkanizsa község szinte minden településéről voltak fellépők. Éppen azt néztük a szervezőkkel, hogy csak a horgosiak maradtak ki. Szeretnénk őket is bevonni, velük valahogy még nem alakult ki kapcsolat, fel kellene venni, hogy legközelebb mindenki itt legyen a községből. Tíz csapat volt, vegyeskórusokok, de fellépett a Zengő citera Oromhegyesről, érkeztek Törökkanizsáról is, voltak helybeliek is, összejött egy jó férficsapat is.
A rendezvény most is szentmisével kezdődött, náluk ez a szokás, meséli a szervező.
- Ezt az elődeimtől örököltem, de már ragaszkodnak hozzá a vendégek is. Nem messze van a kultúrháztól a templom, átvonulunk. Gyönyörű, amikor a sok énekes énekel, s zeng a templom.
A rendezvényen mi is a durindós csokrot mutattuk be, nyilvánosan először. Ezt Székely Égető Krisztián, a művészeti vezetőnk állította össze. Már nagyon jól begyakorolták az asszonyok, tekintettel arra, hogy már tavaly is ezzel szerettünk volna fellépni. Fiatal lányaink is vannak, ők a Dalospacsirták, ők is nagy sikerrel léptek fel. Nálunk összesen 12 asszony van az énekkarban, meg két férfi, egy köcsögdudás meg egy citerás. Megvagyunk elégedve a létszámmal, de hamarosan három új tag érkezik, úgyhogy örömmel mondhatom, hogy még többen leszünk. Jelenleg hetedikes-nyolcadikos lányok vannak nálunk, most próbálunk kisebbeket is beszervezni. Az óvónők és tanítónők segítségével kisebb rendezvényeket is tartottunk már a kicsiknek, nyári táborokat is tervezünk, meg vannak multikulturális táboraink is. A faluban sok a roma, ezt velük és nekik is szervezzük. Mindemellett pedig van egy Árvalányhaj elnevezésű lakodalmas zenekarunk is.
A szórakozáson és barátkozáson kívül ezek a rendezvények arra is alkalmasak, hogy figyeljék és értékeljék egymás produkcióját, mondja beszélgetőpartnerünk.
- Jóindulatú kritikák is elhangzanak ilyenkor, meg tanácsok. Amikor sokszor hallunk egy-egy éneket, megszokja a fülünk, nem is figyelünk fel rá, hogy máshogyan kellene előadni.
A következő rendezvényük a citerás találkozó lesz, ezt mindig október harmadik szombatján szervezik. Oda el szoktak jönni magyarországi, balotaszállási vendégek is, és van egy új testvérfalva Adorjánnak, Csanytelek, ahová 31-én utaznak majd. Őket is szeretnék majd meghívni a citerás találkozóra.

Nincs hozzászólás. Legyen az első!