A topolyai község területén közel 30 ezren szerepelnek a választási névjegyzékben. A kishegyesi község területén pedig valamivel több, mint 10 ezren. Előbbi helyen 49, míg utóbbin 23 szavazóhelyen adhatják voksaikat a polgárok vasárnap 7 és 20 óra között.
A topolyai községi területén 28 136 szavazati joggal rendelkező polgárt szerepel a nyilvántartásban. Ők azok, akik a kijelölt 49 szavazóhelyen leadhatják voksukat. A választási kerületek a legutóbbi referendum lebonyolítása óta nem változtak, ami azt jelenti, hogy a polgárok valójában ugyanott adhatják le szavazataikat ahol a korábbi népszavazások alkalmával, ha a lakhelyük nem változott.
Mint ismeretes, a szavazócédulán az „igen” vagy „nem” bekarikázásával lehet szavazni. Azok, akik egészségügyi vagy más okok miatt nem tudnak eljutni a szavazóhelyre, mozgóurnát igényelhetnek. A 024 715 899-es szám hívásával lehet ezt jelezni. Ezt az igényt lehetőség szerint a szavazás napján azaz vasárnap legkésőbb 11 óráig jelezni kell.
A kishegyesi község területén 10102 szavazati joggal rendelkező Polgár szerepel a nyilvántartásban. Ők azok a polgárok, akik a kijelölt 23 szavazóhelyek egyikén adhatják le voksaikat. A választási kerületek a legutóbbi referendum lebonyolítása óta itt sem változtak, tehát a kishegyesi község polgárai is ugyanott szavazhatnak, ahol korábban.
Akik valamilyen okból kifolyólag nem tudnak megjelenni a szavazóhelyen, igényelhetik a mozgóurnát a 024 4730 010-es telefonszámon. Mint ismeretes, a szavazóhelyeken tiszteletben kell tartani az érvényben lévő járványügyi előírásokat.
Amennyiben a többség megszavazza Szerbiában az alkotmány igazságügyre vonatkozó módosítási javaslatait a vasárnap esedékes népszavazáson, azzal talán egy újabb lépéssel közelebb kerülhet az ország az uniós csatlakozáshoz. Az alkotmány igazságügyre vonatkozó részének a módosításáról szavaznak az emberek. A szerb alaptörvény azon részét kívánják módosítani, amely a bírók és az ügyészek kinevezésére vonatkozik. A még érvényben lévő szabályozás szerint a parlamentnek kell jóváhagynia a kinevezésüket. Az uniós csatlakozást célul kitűző Szerbia számára azért fontos az alkotmány ilyen irányban történő megváltoztatása, mert az érvényben lévő nem egyeztethető össze az európai uniós normákkal – vélik sokan. Az EU-s felfogás szerint ugyanis ha a parlament nevezi ki a bírókat és az ügyészeket, akkor nem jelenthető ki, hogy politikától független az igazságügyi rendszer.

