Hozzávalók:
- 8 db közepes nagyságú friss vagy mélyhűtött piros színű paprika,
- 25 dkg apróra felszeletelt csiperkegomba,
- 5-5 dkg aprított vöröshagyma és póréhagyma,
- 2+2 evőkanál napraforgóolaj,
- 20 dkg főtt rizs,
- 2 dl paradicsomlé,
- 1-1 evőkanál aprított zellerlevél és kakukkfű,
- fél kávéskanál őrölt bors,
- 1 evőkanál házi ételízesítő,
- só ízlés szerint.
Elkészítése:
2 evőkanál olajon megfuttatjuk a hagymát, hozzáadjuk a gombát, fűszerezzük ételízesítővel, sóval és borssal, és zsírjára pároljuk. Hozzákeverjük a rizst, és ezzel a töltelékkel a hagyományos módon megtöltjük a paprikákat. Tapadómentes tepsibe lefektetve egymás mellé helyezzük őket, ráöntjük a paradicsomlét, megöntözzük a megmaradt két evőkanál olajjal, ráhintjük a zöldfűszereket, és 200 fokos előmelegített sütőben sütjük 30 percig. Azonnal fogyasztjuk. Mi főtt krumplival tálaltuk, vajas krumplipürét is adhatunk hozzá, de friss házi kenyérrel is nagyon finom.



A FŐSZAKÁCS AJÁNLATA
ÁLLÁSHIRDETÉSEK
Helységnévtár

